Finančná správa už z daní poslala neziskovkám vyše 42 mil. eur

Finančná správa už poslala na účty neziskoviek z 2 % dane viac ako 42 mil. eur. Ide o zdroje, ktoré sa im rozhodli poukázať občania a podnikatelia v daňových priznaniach podaných do konca júna 2017.

SITA | 4.8.2017

Finančná správa už poslala na účty neziskoviek z 2 % dane viac ako 42 mil. eur. Ide o zdroje, ktoré sa im rozhodli poukázať občania a podnikatelia v daňových priznaniach podaných do konca júna 2017. Ako dodala finančná správa, právnické a fyzické osoby pritom v daňových priznaniach uviedli, že chcú občianskym združeniam, neziskovým organizáciám, nadáciám a iným subjektom venovať bezmála 43 mil. eur.Táto suma sa ešte bude počas roka zvyšovať.

Finančná správa zatiaľ poukázala na ich účty peniaze od takmer 782 tis. daňových subjektov. V samotnom júli suma stúpla o vyše 11 mil. eur. Ďalšie zdroje môže neziskovkám cez asignáciu dane ešte venovať zhruba 20 tis. daňovníkov, ktorí si odložili daňové priznania na september 2017.

Kompletné vyhodnotenie darovania 2 % dane zverejní finančná správa koncom januára 2018. Počas januára zároveň bude štát neziskovky informovať o darcoch. Ak s tým darcovia súhlasili, neziskovky sa tak dozvedia meno a priezvisko darcu, alebo obchodné meno právnickej osoby, trvalý pobyt, resp. sídlo a právnu formu.

 

© 2017, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Súvisiace právne predpisy

AUTOR

SITA a.s.

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry. www.sita.sk

Dátum publikácie

08.08.2017