Podnikatelia môžu získať eurofondy na reklamu, marketing a programovanie

Slovenskí mikro, malí a strední podnikatelia môžu získať eurofondy na služby marketérov a programátorov.

SITA | 7.11.2018

Slovenskí mikro, malí a strední podnikatelia môžu získať eurofondy na služby marketérov a programátorov.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) zverejnila výzvy na predkladanie žiadostí o kreatívne vouchere v odvetví reklama, marketing a tiež na programovanie. „Na každú z výziev je k dispozícii 750 tisíc eur. Voucher pokrýva 50 % oprávnených nákladov a jeho maximálna výška je päťtisíc eur. Podnikatelia, ktorí získajú voucher, zaplatia celú zákazku a po predložení kompletnej dokumentácie im naša agentúra voucher spätne preplatí,“ informoval vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

O kreatívne vouchere na služby marketérov a programátorov môžu mikro, malí a strední podnikatelia žiadať do konca tohto roka. Získané vouchere je možné využiť na projekty s maximálnou dĺžkou trvania šesť mesiacov. Dôležitou súčasťou žiadostí je určenie budúceho dodávateľa, ktorého si podnikateľ vyberá na základe cenového prieskumu.

Vouchere v odvetví programovanie môžu podniky využiť na dodanie informačných systémov, softvérových riešení a aplikácií určených pre interné procesy. Softvérové riešenia a aplikácie, ktoré sú súčasťou externej komunikácie s verejnosťou, sú predmetom podpory pri voucheroch z odvetvia reklama a marketing. „V týchto prípadoch môže ísť napríklad o vytvorenie alebo aktualizáciu webstránky, e-shopu alebo vytvorenie mobilnej aplikácie,“ dodal Jurikovič. Kreatívne vouchere v odvetví reklama a marketing je možné použiť aj pre poradenstvo v oblasti reklamy, marketingu a komunikácie, vrátane digitálnych kampaní a správy sociálnych sietí, ale aj na samotnú tvorbu reklamných kampaní.

Vo výzvach vyhlásených roku 2018 môže podnikateľ získať len jeden kreatívny voucher. Od augusta 2018 sú k dispozícii vouchere v odvetví architektúra v maximálnej hodnote 10 tisíc eur a v odvetví dizajn v maximálnej hodnote 5 tisíc eur.

Poskytovanie pomoci prostredníctvom kreatívnych voucherov je súčasťou aktivít národného projektu Podpora rozvoja kreatívneho priemyslu na Slovensku, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Operačného programu Výskum a inovácie. V rámci jeho trvania budú vydané kreatívne vouchere v celkovej hodnote 7,5 milióna eur pre minimálne 1 500 podnikov.

 

© 2018, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Autor: SITA a.s.

AUTOR

SITA a.s.

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry. www.sita.sk

Dátum publikácie

07.11.2018