Informácie o účtoch pre rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie, obce, mestá a VÚC

Aktualizovaná on-line príručka Účtovné súvzťažnosti 2021 pre RO a PO, obce, mestá a VÚC s prehľadom súvzťažného účtovania na syntetických účtoch, ktoré sú zoradené podľa jednotlivých účtových tried a účtových skupín.

Image55698

On-line publikácia obsahuje prehľad súvzťažného účtovania na syntetických účtoch, ktoré sú zoradené podľa jednotlivých účtových tried a účtových skupín.

Publikácia k postupom účtovania pre rozpočtové organizácie, príspevkové organizácie, obce a vyššie územné celky a štátne fondy je komentárom podrobného vysvetlenia paragrafového znenia opatrenia Ministerstva financií SR č. MF/16786/2007-31 obsahuje aj množstvo príkladov širokej škály účtovných prípadov, s ktorými sa účtovníci účtovných jednotiek verejnej správy v praxi stretávajú. Autori Ing. Ladislav Zakhar a Ing. Jana Hvojníková využili svoje dlhoročné skúsenosti na poste Ministerstva financií SR čoho dôkazom je aj zrozumiteľný a rozsiahly komentár, ktorý ocenia predovšetkým účtovníci účtovných jednotiek verejnej správy.

Súčasťou príručky sú aj najčastejšie sa vyskytujúce účtovné prípady v konkrétnych prípadoch, ktoré sme aj tento rok aktualizovali a doplnili. Ide napríklad o účtovanie prevodu správy softvéru v organizáciách samosprávy, účtovanie zámeny dlhodobého nehmotného majetku v organizáciách štátnej správy, účtovanie drobného dlhodobého nehmotného majetku, ktorý je obstaraný z kapitálového transferu zo štátneho rozpočtu, účtovanie zámeny dlhodobého hmotného majetku, účtovanie opravných položiek k dlhodobému majetku a iné.

Súvzťažnosti sú spracované aj na základe opatrenia MF SR č. MF/16786/2007-31, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovej osnove pre rozpočtové organizácie, príspevkové organizácie, štátne fondy, obce a vyššie územné celky v znení neskorších predpisov.

Zákon o účtovníctve prešiel od poslednej aktualizácie príručky novelami: zákon č. 363/2019 Z. z.,  zákon č. 390/2019 Z. z.,  zákon č. 198/2020 Z. z., zákon č. 421/2020 Z. z. 

Veríme, že táto praktická online príručka na tento rok poslúži svojmu účelu a naplní očakávania svojich adresátov, teda osôb pracujúcich v oblasti účtovníctva. 

 

Celé účtovné súvzťažnosti na rok 2021 nájdete tu: 

Účtovné súvzťažnosti 2021 si môžete objednať ako elektronickú publikáciu » OBJEDNAŤ

Predplatitelia portálu vssr.sk majú online prístup v cene predplatného.

 

VSSR-rozne-zobrazovadla-375x250

Pokračovanie článku je súčasťou predplateného prístupu.
Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Výhody predplateného prístupu nájdete TU

newsletter-icon

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Autor: Ing. Jana Hvojníková, Ing. Ladislav Zakhar

Súvisiace právne predpisy

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.