MF pripomína, že sa blíži termín podania daňového priznania aj zaplatenia dane

Daňovníci majú možnosť odložiť si podanie daňového priznania k dani z príjmov a zároveň aj zaplatenie dane o tri mesiace, a to bez udania dôvodu. Stačí, ak odloženie daňovník písomne oznámi daňovému úradu.

TASR | 12.1.2021

Blíži sa marec, teda termín podávania daňových priznaní aj zaplatenia daní z príjmov. Daňovníci by na to mali začať myslieť už teraz. Pripomína to Ministerstvo financií (MF) SR a prináša aj zoznam možností, ktoré daňovníci v tejto komplikovanej situácii sprevádzanej opatreniami na zabránenie šírenia nového koronavírusu, majú.
Oficiálnym termínom na podávanie priznaní zostáva 31. marec.

"Daňovníci však majú možnosť odložiť si podanie daňového priznania a zároveň aj zaplatenie dane o tri mesiace, a to bez udania dôvodu," zdôrazňuje rezort financií s tým, že si uvedomuje, že aktuálna situácia je vážna.

Ako dodalo ministerstvo, stačí, ak odloženie daňovník písomne oznámi daňovému úradu. "V praxi to znamená, že daňovníci si môžu odložiť podanie daňového priznania a aj zaplatenie dane až do 30. júna," spresnil rezort.

Pripomína však zmenu pri dani z motorových vozidiel. Priznanie k tejto dani za rok 2020 je možné podávať až do 31. marca. Pôvodný termín každoročne platil k 31. januáru. Ide však o jednorazovú výnimku, ktorá platí len tento rok.

Ministerstvo financií odporúča všetkým daňovníkom, ktorí majú akékoľvek finančné problémy, alebo majú otázky o podávaní daňových priznaní, aby sa obrátili na príslušné daňové úrady a začali čo najskôr komunikovať o vzniknutej situácii. Ako avizuje rezort, Finančná správa bude všetky prípady posudzovať individuálne a zodpovedným daňovníkom vyjde v ústrety.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

 

Autor: TASR

Súvisiace právne predpisy

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.