Smernica - Normatívy spotreby upratovačských prác

Smernicou sa určujú normatívy spotreby upratovačských prác na účely určenia rozsahu upratovacej plochy jednotlivým upratovačkám školy/školského zariadenia a určenia počtu upratovačiek školy/školského zariadenia s ohľadom na množstvo, rozsah a náročnosť vykonávanej práce.

Image50252

Smernica č. .../2020,

ktorou sa určujú normatívy spotreby upratovačských prác

 

Zamestnávateľ, ktorým je Materská škola/Základná škola/Stredná škola/Školský internát... (uviesť názov zamestnávateľa a adresu.....) (ďalej len „zamestnávateľ“), zastúpený ................. (uviesť meno a priezvisko riaditeľa), riaditeľom školy, vydáva nasledovnú smernicu, ktorou sa určujú normatívy spotreby upratovačských prác (ďalej len „smernica“) na účely určenia rozsahu upratovacej plochy jednotlivým upratovačkám školy/školského zariadenia a určenia počtu upratovačiek školy/školského zariadenia s ohľadom na množstvo, rozsah a náročnosť vykonávanej práce.

 

 

Článok I

Rozsah pôsobnosti

Pri určovaní základu upratovacej plochy upratovačky materskej školy boli v smernici zohľadnené aj špecifiká materských škôl súvisiace najmä s nutnosťou opakovaného umývania všetkých plôch a ich dezinfekciou, potreby častejšieho vysávania relaxačných kobercov, umývania hračiek a pod.

1. Smernica upravuje podrobnosti o:

 1. určení normatívov spotreby upratovačských prác u zamestnávateľa,
 2. určení základnej upratovacej plochy upratovačky/jednotlivých upratovačiek,
 3. odpočítateľných položkách zo základnej upratovacej plochy,
 4. určení základnej upratovacej plochy upratovačky/jednotlivých upratovačiek materskej školy – uvedie sa len v škole, ktorej organizačnou zložkou alebo súčasťou je materská škola. V samostatnej materskej škole sa tento bod neuvádza.

2. Podľa tejto smernice sa postupuje pri určení základnej upratovacej plochy upratovačky/ jednotlivých upratovačiek v škole/školskom zariadení.

 

Článok II

Rozsah upratovacej plochy

1. Základom upratovacej plochy jednej upratovačky je 1200 m2 + 4 hodiny týždenne inej činnosti podľa pokynov riaditeľa školy/školského zariadenia bližšie konkretizovanej v pracovnej náplni, a to dozor pri vchode do budovy, rozkladanie ležadiel v materskej škole, pomoc pri obliekaní detí v materskej škole .....a pod.

2. Do základnej upratovacej plochy sa zahŕňa umývanie školského nábytku (lavice, stoličky, zabudované skrine, skrine, stoly, dvere a zárubne), okenné parapety, terasy, ak sú súčasťou úžitkovej plochy školy/školského zariadenia.

3. Zo základnej upratovacej plochy sa pre stanovenie individuálnej výmery upratovacej plochy jednotlivým upratovačkám odčítajú odpočítateľné položky nasledovne:

 

A. Denné umývanie

 1. WC misy a pisoáre 1 ks ako 2,5 m2 plochy
 2. umývadlá 1 ks ako 2,0 m2 plochy
 3. výlevky 1 ks ako 2,0 m2 plochy
 4. schody vrátane zábradlia 1 m2 ako 1,1 m2 plochy
 5. vstupná hala 1 m2 ako 1,05 m2 plochy

B. Mesačné čistenie

 1. kobercov 1 m2 ako 1,2 m2

C. Šesťmesačné

 1. ...

 

Smernica je uvedená v skrátenom znení celé znenie nájdete tu:

Smernica - Normatívy spotreby upratovačských prác

VSSR-rozne-zobrazovadla-375x250

Pokračovanie článku je súčasťou predplateného prístupu.
Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Výhody predplateného prístupu nájdete TU

newsletter-icon

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Autor: Ing. Jarmila Szabová

Súvisiace interné firemné predpisy

AUTOR

Ing. Jarmila Szabová

Na popise autora pracujeme. Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

Dátum publikácie

31.08.2020

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.