VSSR TV >> Verejná správa SR - Náhrada nemajetkovej ujmy pri pracovnom úraze

Verejná správa SR - Náhrada nemajetkovej ujmy pri pracovnom úraze

Časti videa:

 •   Náhrada nemajetkovej ujmy pri pracovnom úraze (ukážka) - VSSR [1 min.]  Zadarmo
 •   Náhrada nemajetkovej ujmy pri pracovnom úraze - úvod [7 min.]  Platený prístup
    Pracovný úraz a choroby z povolania [14 min.]  Platený prístup
    Miera zavinenia [7 min.]  Platený prístup
    Náhrada škody [22 min.]  Platený prístup
    Náhrada nemajetkovej ujmy [5 min.]  Platený prístup
    Regresná náhrada škody [6 min.]  Platený prístup
Upozornenie: Prístup do uzamknutých častí videí majú len registrovaní užívatelia portálu s predplateným prístupom. Prihláste sa, prosím, kliknutím na nasledovný odkaz: PRIHLÁSENIE.

Vo videoškolení, ktoré je rozdelené do 5 blokov, vás JUDr. Jozef Lukajka, PhD., detailne sprevádza problematikou náhrady škody a nemajetkovej ujmy pri pracovnom úraze. V prvej časti sa oboznámime s tým, čo možno považovať za pracovný úraz a čo za chorobu z povolania. V druhom bloku nahliadneme na mieru zavinenia, rozsah zodpovednosti zamestnávateľa aj zamestnanca a najmä na prax a postup zamestnávateľa pri súdnom konaní v prípade, že zamestnanec podá predmetnú žalobu. V treťom bloku si povieme o náhrade škody – ako ju vypočítať, čo všetko spadá do náhrady a ako sa zbaviť takejto zodpovednosti. Štvrtá časť je zameraná na nemajetkovú ujmu, postup pri vymáhaní takejto ujmy a taktiež na ustálenú rozhodovaciu prax pri priznávaní nemajetkovej ujmy. Posledný – piaty blok je venovaný regresnej náhrade škody, ktorú môže vymáhať poisťovňa.

Publikované: 22. 3. 2021
Autor: JUDr. Jozef Lukajka, PhD.
Stav: Aktuálne
Právny stav od: 22. 3. 2021
Minutáž: 61

Prílohy

Prednáška: Náhrada nemajetkovej ujmy pri pracovnom úraze

 / 638 kB

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.