VSSR TV >> Verejná správa SR - Rozpočtovanie a klasifikácia príjmov/výdavkov v roku 2021 pre obce a organizácie (po posledných novelách)

Verejná správa SR - Rozpočtovanie a klasifikácia príjmov/výdavkov v roku 2021 pre obce a organizácie (po posledných novelách)

Časti videa:

  •   Rozpočtovanie a klasifikácia príjmov/výdavkov v roku 2021 pre obce a organizácie (po posledných novelách) - ukážka [1 min.]  Zadarmo
  •   Rozpočtovanie a klasifikácia príjmov/výdavkov v roku 2021 pre obce a organizácie (po posledných novelách) - úvod [5 min.]  Platený prístup
      Príjmy – Oblasť vratiek [8 min.]  Platený prístup
      Bežné výdavky [21 min.]  Platený prístup
      Kapitálové výdavky – obstaranie a údržba [12 min.]  Platený prístup
Upozornenie: Prístup do uzamknutých častí videí majú len registrovaní užívatelia portálu s predplateným prístupom. Prihláste sa, prosím, kliknutím na nasledovný odkaz: PRIHLÁSENIE.

Príjmy obcí a organizácií sú spravidla klasifikované do niekoľkých oblastí. Tieto oblasti boli navyše v uplynulom období niekoľkokrát novelizované. Spoločne s lektorom Jozefom Sýkorom, ktorý zároveň pôsobí ako finančný kontrolór, nahliadneme v tomto videoškolení na klasifikáciu najčastejších príjmov a výdavkov v praxi. Zoznámiť sa tak môžete so spôsobmi rozpočtovania z hľadiska príjmu alebo výdavku v tej fáze, kedy prichádza k charakterizovaniu ekonomickej klasifikácie rozpočtovej klasifikácie. 

 

V nadväznosti na najčastejšie pochybenia zistené počas doposiaľ vykonaných kontrol nájdete vo videoškolení tiež celý rad praktických odporúčaní, ktorý sa týka rozpočtovania príjmu vrátených neoprávnene použitých alebo zadržaných finančných prostriedkov, nezrovnalostí a iných vratiek za prostriedky Európskej únie, vrátenia z miezd z účtu cudzích prostriedkov – depozitného účtu, príjmu z vrátených nevyčerpaných kapitálových príspevkov, dotácií a transferov či vratiek z DPH z minulých rokov. Odporúčania nebudú chýbať ani pre výdavky, a to spojené napr. s komunikačnou infraštruktúrou, obstaraním a údržbou softvéru, obstaraním licencií, autorských práv a patentov, osobných počítačov, strojov, prístrojov, zariadení, techniky, kníh, učebníc, učebných pomôcok a pod.

Publikované: 22. 1. 2021
Autor: PhDr. Jozef Sýkora, MBA
Stav: Aktuálne
Právny stav od: 22. 1. 2021
Minutáž: 46

Prílohy

Prednáška: Rozpočtovanie a klasifikácia príjmov/výdavkov v roku 2021 pre obce a organizácie (po posledných novelách)

 / 197 kB

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.