Vyhľadávanie > Aktuality
2513 výsledkov
...
Image51638.jpg

Dátum publikácie: 14. 5. 2021
Autor: TASR

Predkladateľ navrhuje účinnosť novely zákona o verejnom obstarávaní od 1. januára 2022, avšak s trojmesačným odkladom pri povinnosti používať elektronické prostriedky a s dvojročným odkladom pri povinnosti vykonávať činnosti prostredníctvom odborného garanta.

Image6159.jpg

Dátum publikácie: 13. 5. 2021
Autor: Finančné riaditeľstvo SR

Metodické usmernenie k účtovaniu v súvislosti so zabezpečení stravovania zamestnancov účtujúcich v sústave jednoduchého účtovníctva.

Image38201.jpg

Dátum publikácie: 13. 5. 2021
Autor: Ing. Ingrid Konečná Veverková

Ak sa chcete dozvedieť viac na tému zmeny v rozpočte - rozpočtové opatrenia, polože otázku našej odborníčke Ing. Ingrid Konečnej Veverkovej v online rozhovore dňa 18. 5. 2021 v čase od 13,00 hod. do 14,00 hod.

Image56131.jpg

Dátum publikácie: 13. 5. 2021
Autor: PhDr. Jozef Sýkora, MBA

Aké sú povinné interné smernice a ktoré treba mať spracované pre aktuálny právny stav v roku 2021? Uvedené videoškolenie vám prináša praktický pohľad na povinné interné smernice, interné akty, pravidlá, zásady aj príkazy štatutára v praxi v organizáciách verejnej správy.

Logo_Spravodajstvo

Dátum publikácie: 13. 5. 2021
Autor: TASR

Finančná správa už vrátila klientom na preplatkoch z daní a bonusov viac ako 300 miliónov eur. Ide o daňovníkov, ktorí podali daňové priznanie v riadnom termíne do konca marca a jeho výsledkom bol preplatok z dane z príjmu za rok 2020.

Logo_Spravodajstvo

Dátum publikácie: 12. 5. 2021
Autor: TASR

Zníženie základného imania spoločnosti s ručením obmedzeným na jedno euro alebo doplnenie základného imania zo zisku spoločnosti, zrušenie možnosti vydávania akcií na doručiteľa či zrušenie právnej formy jednoduchej spoločnosti na akcie, to sú iba niektoré z návrhov zámeru rekodifikácie práva obchodných spoločností, ktorý schválila vláda.

Logo_Spravodajstvo

Dátum publikácie: 12. 5. 2021
Autor: TASR

Finančná správa aktualizovala hodnotenie daňových subjektov v rámci Indexu daňovej spoľahlivosti. Klientom, ktorých vyhodnotila ako spoľahlivých, oznámi hodnotenie v najbližších dňoch a budú im prináležať viaceré benefity.

Image56069.jpg

Dátum publikácie: 11. 5. 2021
Autor: JUDr. Jakub Ulaher, PhD., LL.M.

Podnikateľskou aktivitou obce budeme chápať všetky možné a dovolené formy podnikania, pričom sa sústredíme na pohľad zániku týchto činností, teda ukončovanie podnikania obce, nech už je vykonávaná v akejkoľvek forme.

Logo_Spravodajstvo

Dátum publikácie: 10. 5. 2021
Autor: TASR

Kontroly u zamestnávateľov zamerané napríklad na dodržiavania práva zamestnancov na prácu z domu sa ukázali ako účinný nástroj v prevencii šírenia nákazy novým koronavírusom na pracoviskách.

Logo_Spravodajstvo

Dátum publikácie: 10. 5. 2021
Autor: TASR

Návrh nového stavebného zákona prináša novú povinnosť pre stavebníka, ktorým je orgán verejnej moci, bude musieť zabezpečiť, aby súčasťou stavby financovanej z verejných zdrojov bolo aj umiestnenie umeleckého diela, ktoré musí byť na verejnom priestranstve alebo na verejne prístupnom mieste.

...
/res/vssr-top-dot.png

Aktuality

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.