Konsolidovaná účtovná závierka

Zostaviť konsolidovanú účtovnú závierku je každoročnou povinnosťou tých subjektov, ktoré spĺňajú definíciu materskej účtovnej jednotky verejnej správy ako napr. niektoré obce a vyššie územné celky na základe zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve. Konsolidačný balík konsolidovanej účtovnej závierky povinne vypĺňajú všetky účtovné jednotky, ktoré patria do ústrednej správy. Vypĺňajú ho aj účtovné jednotky samosprávy patriace do konsolidovaných celkov, ktorých konsolidovaná účtovná závierka je zostavovaná v informačnom systéme jednotného účtovníctva štátu (8 VÚC a 6 obcí). Ostatné účtovné jednotky verejnej správy môžu konsolidačný balík použiť ako pomôcku pri zostavovaní konsolidovanej účtovnej závierky. Existujú aj výnimky z predkladania konsolidačných balíkov a formulárov vzájomných vzťahov konsolidovanej účtovnej závierky a sú to pridružené účtovné jednotky, ktorými môžu byť len obchodné spoločnosti napr. štátu, obcí alebo vyšších územných celkov.

Neviete si rady so zostavením konsolidovanej účtovnej závierky? Prídite k nám na stránku vssr.sk a u nás nájdete každoročne komplexný článok k jej zostaveniu.

Viac informácií k tejto téme s možnosťou filtrovania výsledkov nájdete u nás vo vyhľadávaní (kliknite tu).

Autor: S-EPI, s.r.o.

AUTOR

S-EPI, s.r.o.

V novembri 2001 sa začala formovať myšlienka fungovania známeho portálu epi.sk. Vývoj odštartovala štúdia, ktorá bola postavená na myšlienke, že tlačené odborné publikácie má dopĺňať aj ich on-line verzia. Pilotným produktom bol základný Slovník slovenského práva, ktorý obsahoval 2 000 výrazov s vysvetleniami. Až po zostavení slovníka sa začala ukazovať potreba prepojenia vysvetlení na zákony, vďaka čomu vznikol samotný princíp fungovania dnešnej Zbierky zákonov. V roku 2003 bol vytvorený prvý funkčný systém, ktorý umožnil vkladať zákony do elektronickej databázy, neskôr sa zákony začali aj konsolidovať.

Dátum publikácie

12.12.2012

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.