Služby zamestnanosti

Zákon o službách zamestnanosti upravuje aj právne vzťahy pri poskytovaní služieb zamestnanosti. V ustanoveniach zákona o službách zamestnanosti sú špecifikované pojmové vymedzenia termínu menšie obecné služby pre obec, okruh subjektov, ktoré môžu byť realizátormi menších obecných služieb, odvetvia a oblasti činností, v ktorých je možné vykonávať aktiváciu dlhodobo nezamestnaných uchádzačov o zamestnanie, ktorí sú poberateľmi dávky v hmotnej núdzi, formou menších obecných služieb pre obec. Uvedené odvetvia a oblasti činností, na ktorých realizáciu je možné poskytnúť príspevok sú špecifikované v zákone č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti. Týždenný rozsah vykonávania aktivačnej činnosti formou menších obecných služieb pre obec alebo menších služieb pre samosprávny kraj je ustanovené v zákone o službách zamestnanosti, v ktorom dlhodobo nezamestnaný uchádzač o zamestnanie menšie obecné služby pre obec alebo menšie služby pre samosprávny kraj začal vykonávať.

Na portáli verejnej správy SR nájdete veľa zaujímavých článkov k službám zamestnanosti, ktoré objasnia mnohé zákutia jednotlivých noviel zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti.

Viac informácií k tejto téme s možnosťou filtrovania výsledkov nájdete u nás vo vyhľadávaní (kliknite tu).

Autor: S-EPI, s.r.o.

AUTOR

S-EPI, s.r.o.

V novembri 2001 sa začala formovať myšlienka fungovania známeho portálu epi.sk. Vývoj odštartovala štúdia, ktorá bola postavená na myšlienke, že tlačené odborné publikácie má dopĺňať aj ich on-line verzia. Pilotným produktom bol základný Slovník slovenského práva, ktorý obsahoval 2 000 výrazov s vysvetleniami. Až po zostavení slovníka sa začala ukazovať potreba prepojenia vysvetlení na zákony, vďaka čomu vznikol samotný princíp fungovania dnešnej Zbierky zákonov. V roku 2003 bol vytvorený prvý funkčný systém, ktorý umožnil vkladať zákony do elektronickej databázy, neskôr sa zákony začali aj konsolidovať.

Dátum publikácie

17.12.2012

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.