Rozpočtové pravidlá verejnej správy

Zákon č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy sa považuje za základný finančný zákon verejnej správy a upravuje nakladanie a hospodárenie s verejnými prostriedkami ako aj základné pravidlá rozpočtového hospodárenia. V rozpočtových pravidlách verejnej správy sa používa len pojem „subjekt verejnej správy“, zákon o finančnej kontrole používa nielen pojem subjekt verejnej správy v tom istom význame a obsahu ako rozpočtové pravidlá verejnej správy, ale rozširuje používanú terminológiu o pojem „orgán verejnej správy“. Rozpočtovými pravidlami verejnej správy sú upravované vzájomné vzťahy jednotlivých subjektov verejnej správy vrátane finančných vzťahov, ako i vzťahy subjektov verejnej správy k ostatným subjektom mimo verejnú správu vrátane finančných vzťahov vo sfére verejných financií. Predmetom úpravy rozpočtových pravidiel verejnej správy sú aj vzťahy štátneho rozpočtu k subjektom územnej samosprávy.

K téme poskytujeme vždy aktuálny komentár k zákonu č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy.

Viac súvisiacich informácií nájdete na nasledujúcom odkaze pre vyhľadávanie rozpočtových pravidiel verejnej správy s možnosťou spresňovania výsledkov pomocou filtrov.

Autor: S-EPI, s.r.o.

AUTOR

S-EPI, s.r.o.

V novembri 2001 sa začala formovať myšlienka fungovania známeho portálu epi.sk. Vývoj odštartovala štúdia, ktorá bola postavená na myšlienke, že tlačené odborné publikácie má dopĺňať aj ich on-line verzia. Pilotným produktom bol základný Slovník slovenského práva, ktorý obsahoval 2 000 výrazov s vysvetleniami. Až po zostavení slovníka sa začala ukazovať potreba prepojenia vysvetlení na zákony, vďaka čomu vznikol samotný princíp fungovania dnešnej Zbierky zákonov. V roku 2003 bol vytvorený prvý funkčný systém, ktorý umožnil vkladať zákony do elektronickej databázy, neskôr sa zákony začali aj konsolidovať.

Dátum publikácie

12.12.2012

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.