Poskytovanie príplatku za profesijný rozvoj

Otázka:

1. K 31. 8. 2019 bol zamestnankyni priznaný aj vyplácaný kreditový príplatok vo výške 6 % podľa § 32g zákona č. 553/2003 Z. z. V roku 2021 absolvovala inovačné vzdelávanie v rozsahu 50 hodín, za ktoré jej bol priznaný príplatok vo výške 3 %. V r. 2021 chce absolvovať ešte jedno inovačné vzdelávanie, za ktoré jej budú patriť ďalšie 3 %. Keďže v zákone je uvedené, že môže získať maximálne 9 % za inovačné vzdelávanie, ako posudzovať vzdelávania získané pred 1. 9. 2019?

2. K 31. 8. 2019 bol zamestnankyni priznaný aj vyplácaný kreditový príplatok vo výške 12 % podľa § 32g zákona. Môže v roku 2021 absolvovať inovačné vzdelávanie a požiadať o ich priznanie až v roku 2026, keď jej skončí platnosť starých kreditových príplatkov, aby jej platili 7 rokov, teda do roku 2033?

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 


 VSSR-rozne-zobrazovadla-375x250

Nemáte prihlasovacie údaje?
Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 204,00 € s DPH

 

Výhody predplateného prístupu:

 

Prístup k celému obsahu

Vždy aktuálny a spoľahlivý obsah, ktorý tvorí základ portálu - Zbierka zákonov, Komentáre k zákonom, Príklady z praxe, Odborné články, Rozhodnutia súdov a mnohé ďalšie..

 

Jednoduchá práca s obsahom

Stačí jedno hľadanie - vďaka vzájomnému prepojeniu informácií nájdete všetko čo súvisí s hľadaným pojmom okamžite na jednom mieste.

 

Informácie o zmenách

Sledujeme všetky legislatívne zmeny – aj tie pripravované. Informácie o najdôležitejších zmenách dostanete priamo do e-mailovej schránky.

 

Odpovede na vaše otázky

Potrebujete konzultovať svoj prípad? Chcete si overiť správnosť vášho postupu? Naši odborníci sú vám k dispozícií denne – telefonicky,  písomne aj online.

 

Vzdelávate sa s nami

U nás nájdete vždy aktuálne praktické VIDEOŠKOLENIA ktoré šetria váš čas – vzdelávate sa s našimi odborníkmi a nemusíte nikam cestovať.

Zobraziť kompletný prehľad služieb a funkcií

 

 newsletter-icon

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

AUTOR

Ing. Jarmila Szabová

Na popise autora pracujeme. Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

Dátum publikácie

22.09.2021

Právne oblasti

Materské školstvo
Odmena za prácu, mzda, plat

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.