Príplatok za profesijný rozvoj za inovačné vzdelávanie

Otázka:

Zamestnanec mal k 31. 8. 2019 priznaných 45 kreditov, z toho 15 kreditov za aktualizačné vzdelávanie a 30 kreditov za inovačné vzdelávanie, kreditový príplatok vo výške 6 %. Dňa 16. 1. 2020 doniesol doklad o ukončení inovačného vzdelávania v rozsahu 96 hodín. Dňa 30. 1. 2020 doniesol doklad o absolvovaní 25 hodín inovačného vzdelávania, obidve vzdelávania podľa § 55 a § 56 zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch. Prizná zamestnávateľ tomuto zamestnancovi príplatok za profesijný rozvoj v zmysle § 14e zákona č. 553/2003 Z. z. vo výške 3 % alebo 6 %? Zohľadňujú sa aj inovačné vzdelávania získané pred účinnosťou tohto zákona (konkrétne u tohto zamestnanca získané v roku 2017)?

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 


 VSSR-rozne-zobrazovadla-375x250

Nemáte prihlasovacie údaje?
Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 204,00 € s DPH

 

Výhody predplateného prístupu:

 

Prístup k celému obsahu

Vždy aktuálny a spoľahlivý obsah, ktorý tvorí základ portálu - Zbierka zákonov, Komentáre k zákonom, Príklady z praxe, Odborné články, Rozhodnutia súdov a mnohé ďalšie..

 

Jednoduchá práca s obsahom

Stačí jedno hľadanie - vďaka vzájomnému prepojeniu informácií nájdete všetko čo súvisí s hľadaným pojmom okamžite na jednom mieste.

 

Informácie o zmenách

Sledujeme všetky legislatívne zmeny – aj tie pripravované. Informácie o najdôležitejších zmenách dostanete priamo do e-mailovej schránky.

 

Odpovede na vaše otázky

Potrebujete konzultovať svoj prípad? Chcete si overiť správnosť vášho postupu? Naši odborníci sú vám k dispozícií denne – telefonicky,  písomne aj online.

 

Vzdelávate sa s nami

U nás nájdete vždy aktuálne praktické VIDEOŠKOLENIA ktoré šetria váš čas – vzdelávate sa s našimi odborníkmi a nemusíte nikam cestovať.

Zobraziť kompletný prehľad služieb a funkcií

 

 newsletter-icon

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Súvisiace príklady z praxe

AUTOR

Ing. Jarmila Szabová

Na popise autora pracujeme. Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

Dátum publikácie

11.06.2020

Právne oblasti

Odmena za prácu, mzda, plat

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.