Trvanie adaptačného vzdelávania a príplatok uvádzajúceho pedagogického zamestnanca

Otázka:

Vychovávateľka nastúpila do prvého zamestnania v 9/2019. Vykonáva pracovnú činnosť v školskom klube 6 hodín, zaradená je ako začínajúci pedagogický zamestnanec. Jej uvádzajúcim pedagogickým zamestnancom je pedagogický zamestnanec s druhou atestáciou. Začínajúci pedagogický zamestnanec (vychovávateľka) je povinný absolvovať a úspešne ukončiť adaptačné vzdelávanie najneskôr do dvoch rokov od nástupu do prvého pracovného pomeru. Aké je minimálne obdobie adaptačného vzdelávania začínajúceho pedagogického zamestnanca? Je možné aby  napr. začínajúci pedagogický zamestnanec bol začínajúcim na obdobie šk. roka 10 mesiacov (t. j. 9/2019 – 6/2020) a jej uvádzajúci pedagogický zamestnanec bol len 5 mesiacov (napr. od 2/2020 – 6/2020)? 

V tomto čase mimoriadnej situácie COVID-19 dá sa ukončiť adaptačné vzdelávanie aj online?

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 


 VSSR-rozne-zobrazovadla-375x250

Nemáte prihlasovacie údaje?
Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 204,00 € s DPH

 

Výhody predplateného prístupu:

 

Prístup k celému obsahu

Vždy aktuálny a spoľahlivý obsah, ktorý tvorí základ portálu - Zbierka zákonov, Komentáre k zákonom, Príklady z praxe, Odborné články, Rozhodnutia súdov a mnohé ďalšie..

 

Jednoduchá práca s obsahom

Stačí jedno hľadanie - vďaka vzájomnému prepojeniu informácií nájdete všetko čo súvisí s hľadaným pojmom okamžite na jednom mieste.

 

Informácie o zmenách

Sledujeme všetky legislatívne zmeny – aj tie pripravované. Informácie o najdôležitejších zmenách dostanete priamo do e-mailovej schránky.

 

Odpovede na vaše otázky

Potrebujete konzultovať svoj prípad? Chcete si overiť správnosť vášho postupu? Naši odborníci sú vám k dispozícií denne – telefonicky,  písomne aj online.

 

Vzdelávate sa s nami

U nás nájdete vždy aktuálne praktické VIDEOŠKOLENIA ktoré šetria váš čas – vzdelávate sa s našimi odborníkmi a nemusíte nikam cestovať.

Zobraziť kompletný prehľad služieb a funkcií

 

 newsletter-icon

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Súvisiace interné firemné predpisy

Súvisiace články z aktualít

AUTOR

Ing. Jarmila Szabová

Na popise autora pracujeme. Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

Dátum publikácie

21.05.2020

Právne oblasti

Základné školstvo

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.