Účtovanie externe dodaných obedov

Otázka:

Školská jedáleň je organizačným útvarom základnej školy s právnou subjektivitou.

Zamestnanci školskej jedálne neboli v dôsledku chorobnosti v práci v dostatočnom počte, aby mohli zabezpečiť navarenie obeda pre žiakov a zamestnancov školy. Zo stravy v školskej jedálni boli všetci stravníci v tomto období odhlásení. Z tohto dôvodu riaditeľka školy objednala dovoz stravy dodávateľským spôsobom pre žiakov a zamestnancov od externej spoločnosti, ktorá stravu navarila a doviezla. Dovoz stravy sa uskutočnil na faktúru, ktorá bola vystavená na celkový počet odobratých jedál za žiakov a zamestnancov. Žiaci a zamestnanci následne uhradili sumu za odobraté obedy na príjmový účet školy. Peniaze škola previedla zriaďovateľovi, ktorý jej ich vrátil na výdavkový účet na úhradu faktúry.

Ako zaúčtovať: vyzbierané prostriedky od žiakov a zamestnancov pri vklade na príjmový účet, ich prevod zriaďovateľovi, faktúru od dodávateľa za stravu, réžiu pre žiakov a stravu pre zamestnancov?

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 VSSR-rozne-zobrazovadla-375x250

Nemáte prihlasovacie údaje?
Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 165,00 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete TU

 newsletter-icon

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Súvisiace právne predpisy

AUTOR

Lucián Jakubík

V oblasti územnej samosprávy pôsobí šesť rokov, venuje sa účtovníctvu, rozpočtu a kontrole. Predtým pracoval v obchodnej sfére, kde sa tiež venoval účtovníctvu, kontrolingu a pod.

Dátum publikácie

16.09.2019

Právne oblasti

Podvojné účtovníctvo