Vykonávanie práce pre dvoch zamestnávateľov

Otázka:

Základná škola A je správcom budovy a v budove sídli aj Základná škola B ako samostatný právny subjekt s vlastným riaditeľstvom, ktorá zamestnáva len pedagógov.

Prevádzkoví pracovníci : upratovačky, údržbári, kuchárky, ekonóm a referent Pam sú zamestnancami ZŠ A, aj keď pracujú pre obe školy - majú to zahrnuté v pracovnej náplni, že pracujú pre obe školy.

Majú mať ekonóm a referent rozdelený úväzok na základe pracovnej zmluvy zvlášť na jednotlivé školy, pretože majú zodpovednosť voči inštitúciám - banka, poisťovne atď., vybavujú agendu za obe školy samostatne?

Finančné záležitosti sú vysporiadané, každá škola si platí svoj podiel, vnútorne sa to finančne vysporiadava, výplata však ide od jednej školy od zamestnávateľa.

Zamestnávateľ zisťoval v poisťovni, či by bolo možné ekonóma a referenta Pam poistiť na profesionálnu zodpovednosť. Odpoveď bola, že áno, aj keď je zamestnancom len jednej školy, ale dá sa poistiť aj za zodpovednosť na druhú školu, lebo pracuje aj za druhú školu na základe pracovnej náplne.

Je to takto správne - jeden zamestnávateľ plný úväzok a v pracovnej náplni ošetrené aj to, že pracuje aj za druhú školu + poistiť zodpovednosť alebo majú mať dve pracovné zmluvy zvlášť pre obe školy, rozdelený úväzok + poistiť zodpovednosť zvlášť pre obe školy?

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 VSSR-rozne-zobrazovadla-375x250

Nemáte prihlasovacie údaje?
Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 204,00 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete TU

 newsletter-icon

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Súvisiace právne predpisy

Súvisiace príklady z praxe

AUTOR

Ing. Jarmila Szabová

Na popise autora pracujeme. Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

Dátum publikácie

02.08.2021

Právne oblasti

Pracovno - právne vzťahy

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.