Výpoveď

Otázka:

Zamestnankyňa už má priznaný starobný dôchodok od 9. 4. 2019, bola práceneschopná od 27. 6. 2019 a ukončenú PN má 27. 6. 2020. Priložila posudok o zdravotnej spôsobilosti na prácu (nie je spôsobilá vykonávať doterajšiu prácu kuchárky v MŠ).

V žiadosti uvádza, že sa jej má vyplatiť odstupné podľa § 76 ods. 2 písm. e) Zákonníka práce, teda 5 mesiacov, preplatiť zostatková dovolenka za roky 2018 a 2019 a tiež vyplatiť odchodné podľa § 76a Zákonníka práce pri prvom odchode do dôchodku. Má na všetky tieto plnenia nárok?

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 VSSR-rozne-zobrazovadla-375x250

Nemáte prihlasovacie údaje?
Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 165,00 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete TU

 newsletter-icon

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Súvisiace právne predpisy

AUTOR

Ing. Jana Repáčová

DSC_3130___120x180.jpg

Po desiatich rokoch praktických skúseností v oblasti miezd a personalistiky vo verejnom i súkromnom sektore od februára 2013 svoje praktické skúsenosti odovzdáva v podobe konzultácií pri tvorbe obsahov odborných časopisov zameraných na mzdy, personalistiku a pracovné právo. Denne poskytuje odborné poradenstvo desiatkam našich klientov.

Dátum publikácie

27.07.2020

Právne oblasti

Samospráva
Personalistika

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.